هزینه زندگی در استرالیا

فارغ از اینکه متقاضیان مهاجرت به استرالیا از چه طریق و چه ویزایی قصد عزیمت به استرالیا را دارند، بحث مخارج و هزینه های زندگی در استرالیا موضوعی است که آگاهی در مورد آن میتواند برای آنها بسیار مفید باشد.

به طور کلی، استرالیا در بین توریستها به عنوان کشوری گران قیمت شهرت یافته است که هزینه های زندگی در آن از اکثر کشورهای اروپایی و همینطور آمریکا و کانادا بالاتر است. البته هزینه های زندگی در شهرهای مختلف استرالیا هم متفاوت هستند اما این تفاوت خیلی چشمگیر نیست.

همانند بقیه کشورها، هزینه های زندگی در کلان شهرها (مانند سیدنی، ملبورن، بریزبن و …) از شهرهای کوچکتر بیشتر هستند اما به این نکته هم باید توجه داشت که فراوانی کار (مخصوصا برای مهاجرین) در کلان شهرها نیز به مراتب بیشتر است.

هزینه زندگی در استرالیا با استناد به سایت وابسته به دولت استرالیا

طبق ارزیابی سایت دولتی studyinaustralia.gov.au، حداقل هزینه های سالیانه زندگی برای شخص مجرد حدود ۲۰ هزار دلار استرالیا، برای زن و شوهر حدود ۲۷ هزار دلار استرالیا و برای زن و شوهر با بچه خردسال حدود ۳۰ هزار دلار استرالیا میباشد. این هزینه ها را میتوان به صورت زیر دسته بندی کرد:

هزینه مسکن: هزینه مسکن در استرالیا بسته به نوع آن حدود ۹۰ دلار تا بیش از ۴۰۰ دلار استرالیا در هفته میباشد. ارزانترین و محبوبترین نوع مسکن در استرالیا، اجاره خانه به صورت شریکی با یک یا چند نفر است که در این صورت میتوان به مقدار زیادی در هزینه ها صرفه جویی کرد.

هزینه خورد و خوراک: به طور متوسط، هزینه خورد و خوراک حدود ۸۰ تا ۲۸۰ دلار استرالیا در هفته است.

هزینه خرید خودرو: مانند بقیه اقلام در استرالیا، قیمت خودرو نیز در این کشور در مقایسه با بقیه کشورها گرانتر است. بازار خرید و فروش ماشینهای دست دوم هم به علت کثرت تعداد دانشجو در این کشور بسیار داغ است و اکثر خرید و فروشها از طریق سایت carsales.com.au انجام میشود. ما هم به شما توصیه میکنیم برای پی بردن به حدود قیمت خودرو در استرالیا از این سایت دیدن فرمایید.

لطفا برای اطلاع از اینکه آیا شما شرایط مهاجرت به استرالیا را دارید، فرم زیر را تکمیل فرمایید:

فرم ارزیابی