مکانهای دیدنی استرالیا

مکانهای دیدنی استرالیا

استرالیا به دلیل شرایط مساعد آب و هوایی و در برداشتن منابع طبیعی بسیار ، جزو کشورهای توریستی محسوب میشود که همواره سیل عظیمی از توریستها برای سفر به این کشور زیبا ، اقدام میکنند و بدین صورت نسبت به مهاجرت یه استرالیا اقدام نمایند  .

 در ادامه برخی از جاذبه های توریستی و گردشگری را معرفی میکنیم که سبب رقابت فراوان در مهاجرت استرالیا می گردد :

  • صخره های مرجانی بزرگ

عنوان بزرگترین صخره های مرجانی دنیا را میتوان به صخره های مرجانی موجود در کشور استرالیا که در اعماق اقیانوس آرام سکنی گزیده اند دانست .

این مجموعه ی عظیم که حدودا دارای 2800 هزار صخره و بیش از 1000 جزیره میباشد یکی از جاذبه های بسیار زیبای کشور استرالیا محسوب میشود که گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان جذب میکند .

در منطقه ی "تارورن" که یکی در اطراف شهر ملبورن واقع شده است ، مرکز خریدی قرار دارد که از نظر مساحت میتوان گفت جزو سه مرکز خرید بزرگ جهان به شمار میرود . این مرکز خرید در حدود 300 فروشگاه بزرگ و کوچک دارد و فروشگاههای زنجیره ای معروفی را در خود جای داده است .

  • خانه اپرای سیدنی

یکی از بناهای تاریخی زیبای قرن بیستم که از نظر معماری بسیار مورد توجه معماران قرار گرفته است . خانه اپرا را میتوان در لیست مهمترین جاذبه های گردشگری کشور استرالیا قرار داد . این بنای تاریخی که شامل بیش از 4 سالن نمایش ،بیش از 4 سالن تمرین نمایش ، بیش از 1 سالن اصلی و بیش از 3 رستوران بزرگ و همچنین تعدادی فروشگاه تشکیل شده که در شهر سیدنی واقع شده است .

یکی از بکرترین و زیباترین مکانهای دیدنی کشور استرالیا که در قسمت بالایی این کشور قرار دارد محسوب میشود که از سمت راست به پارک ملی "ککدو" و از جنوب به "چشمه های آلیس" منتهی میشود . بر روی صخره های موجود در این مکان دیدنی ، میتوان آثار باقی مانده مانند حکاکی انسهانهایی که در اینجا سکونت داشتند را مشاهده کرد . این مکان دیدنی در هنگام غروب آفتاب بسیار مورد استقبال گردشگران قرار میگیرده چرا که غروب آفتاب در این مکان ، بسیار دیدنی و وصف ناپذیر است .

  • اکواریوم سیدنی

همانطور که از نام این مکان توریستی پیداست ، این آکواریوم عظیم در شهر سیدنی واقع شده است که به جرات میتوان گفت بیش از 600 گونه ی جانوری و بیش از 5000 نوع ماهی را در خود جای داده است .  یکی از بخشهای  زیبای این آکواریوم غول آسا ، تونل شیشه ای آن است که به نحوی زیر آب قرار گرفته که بازدیدکنندگان با ورود به این بخش ، میتوان حرکت کوسه های  عظیم الجثه را در بالای سر خود تماشا کنند .

  • چشمه های آلیس

قسمت بزرگی  از دامنه های "مک دونل" را چشمه های آلیس تشکیل داده است که دارای راههای آبی بسیاری میباشد .

در این چشمه های آلیس نیز میتوان به راحتی حکاکی بومیان منطقه روی صخره ها را مشاهده کرد که نشاندهنده ی قدمت این مکان دیدنی دارد . ارتفاع بعضی از صخره های موجود در اینجا گاهی تا حدود 350 متر نیز میرسد که یکی از مکانهای توریستی و جذاب کشور استرالیا محسوب میشود .

مهاجرت به استرالیا

Save

Save

Save

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *