دسته‌ها
Uncategorized

مشاغل پر درآمد استرالیا

کشور استرالیا با حدود ۲۴.۵ میلیون نفر جمعیت، طیف وسیعی از مشاغل با درآمدهای مختلف را در خود جای داده است. با توجه به این موضوع، متقاضیان ایرانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند کنجکاو هستند که بدانند کدام دسته از مشاغل در استرالیا درآمد بیشتری دارند.

قبل از همه چیز لازم است بدانید که مشاغل پردرآمد و کم درآمد در استرالیا تقریبا ارتباط زیادی با مشاغل در ایران ندارند و این مساله بسیاری از ایرانیانی که وارد استرالیا میشوند را شگفت زده میکنند.

به طور مثال، مشاغل فنی مانند لوله کشی و کلیدسازی در ایران جزو مشاغل تقریبا کم درآمد حساب میشوند. حال اینکه در استرالیا، به علت کمبود نیروهای متخصص فنی، دستمزد این افراد سرسام آور است. یک لوله کش در ملبورن برای انجام یک تا دو ساعت کار ممکن است تا ۵۰۰ دلار دستمزد بگیرد!

نکته مهم دیگر درباره درآمد در استرالیا این است که عملا حتی با حداقل درآمد قانونی در استرالیا (حدود ۵۰ هزار دلار استرالیا در سال) میتوان زندگی خوب و بی دغدغه ای در استرالیا داشت که البته علت “بهشت” تلقی شدن استرالیا توسط مهاجرین هم همین است. سیستم استرالیایی کار کردن به این صورت است که معمولا در یک خانواده، هر دو زن و مرد کار تمام وقت دارند و حتی اگر حداقل حقوق هم دریافت کنند، باز هم درآمد کافی برای بازپرداخت وام خرید خانه و ماشین و مخارج روزمره زندگی را خواهند داشت.

با توجه به توضیحات بالا و صرفا محض اطلاع شما، طبق یافته های اخیر اداره مالیات استرالیا ، مشاغل زیر، ۱۰ شغل برتر استرالیا از نظر میزان درآمد هستند . نمودار زیر، درآمد سالانه این مشاغل را در واحد دلار استرالیا نشان میدهد.

                       عنوان شغلی           میانگین درآمد سالیانه
جراح $393,467
 متخصص بیهوشی  $359,056
 متخصص داخلی  $291,140
 تحصیلدار مالی  $263,309
 روانپزشکان  $211,024
 سایر پزشکان  $199,590
 قضات و سایر متخصصان حقوقی  $198,219
 مهندسین معدن  $166,557
 مدیران ارشد و مدیر عاملان  $158,249
 مدیران مهندسی  $148,852

در حالیکه تعدادی از تخصص های پزشکی مطلقا صدر این لیست را از آن خود کرده اند، تعدادی از مشاغل حوزه ی حقوق ، معدن ، مالی و تجاری نیز در این لیست به چشم میخورند.

میانگین حقوق دریافتی در استرالیا برای گروهای سنی مختلف

حالا با نگاهی به میانگین سنی افراد و میزان درآمد هفتگی آنها، میتوانیم دریابیم که چه حدود سنی دراسترالیا ،بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده است. 

رنج سنیمیانگین درآمد هفتگی
20 ساله و جوان تر$383.70
21 تا 34 ساله$1,127.60
35 تا 44 ساله$1,503.70
45 تا 54 ساله$1,544.20
55 ساله و مسن تر$1,373.40

جدول بالا نشان می دهد که درآمد خانوارها به طرز چشمگیری از نوجوانی تا اواسط زندگی افزایش می یابد و با نزدیک شدن به دوران بازنشستتگی، به تدریج سقوط می کند.

علاوه بر این، داده های اداره آمار استرالیا نشان می دهد که در حال حاضر، متوسط درآمد هفتگی خانوارها در استرالیا معادل ۱۴۳۸ دلار استرالیا است .  

نرخ بیکاری در ایالتهای مختلف استرالیا

نرخ بیکاری در ایالتهای مختلف استرالیا متفاوت است و دانستن اینکه کدام یکی از ایالتهای استرالیا نرخ بیکاری کمتری دارد میتواند برای انتخاب ایالت مقصد توسط متقاضیان مهاجرت به استرالیا سودمند باشد.

محض اطلاع شما، نرخ بیکاری ایاتهای مختلف استرالیا در ماه آگوست ۲۰۱۹ در جدول زیر خلاصه شده است:

ایالتنرخ بیکاری

قلمرو مرکزی استرالیا (Australian Capital Terriitory)

3.5

نیوسات ولز (New South Wales)

4.3

ویکتوریا (Victoria)

4.9

قلمرو شمالی (Northern Territory )

5.1

استرالیای غربی (Western Australia)

5.8

کویینزلند (Queensland)

6.4

تاسمانی (Tasmania)

6.4

استرالیای جنوبی (South Australia)

7.3

محله های ثروتمندنشین استرالیا

بر اساس داده های اخیر اداره مالیات استرالیا، مرفه ترین محله های استرالیا در ایالتهای نیو سات ولز (که سیدنی در آن قرار دارد) و ویکتوریا ( که ملبورن در آن قرار دارد) میباشد. متوسط قیمت خانه در این محله ها به بالای چند میلیون دلار میرسد. لیست ثروتمندترین محله های استرالیا از قرار زیر هستند:

رتبهمحلهایالت
1Palm Beachنیوسات ولز (New South Wales)
2Toorakویکتوریا (Victoria)
3Darling Pointنیوسات ولز (New South Wales)
4Dover Heightsنیوسات ولز (New South Wales)
5Northbridgeنیوسات ولز (New South Wales)
6Bellevue Hillنیوسات ولز (New South Wales)
7Mosmanنیوسات ولز (New South Wales)
8Portseaویکتوریا (Victoria)
9Woolwichنیوسات ولز (New South Wales)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *