شرایط مهاجرت به استرالیا

در این مقاله قصد داریم که به مختصر به توضیح در مورد شرایط کلی لازم برای مهاجرت به استرالیا برای افراد یا موقعیتهای مختلف شغلی، تحصیلی و … بپردازیم.

مهاجرت افراد متخصص در رشته های غیر پزشکی به استرالیا

متدوالترین نوع مهاجرت به استرالیا، مهاجرت نیروهای متخصص یا Skill Worker به استرالیا است. افراد واجد شرایط برای دریافت اقامت استرالیا از این طریق، باید از شرایط سنی، تحصیلی و کاری مناسب برخوردارد باشند تا بتوانند برای این ویزا اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه امتیازبندی و شرایط لازم برای مهاجرت افراد متخصص در رشته های غیر پزشکی، میتوانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت پزشکان به استرالیا

کشور استرالیا کمبود نسبتا زیادی در تعداد پزشکان متخصص شاغل در این کشور دارد و از این رو، اداره مهاجرت استرالیا هر ساله، تقریبا به ۳۵۰۰ پزشک اقامت دایم اعطا میکند. پروسه مهاجرت پزشکان با افراد متخصص در رشته های غیر پزشکی متفاوت است ولی مهمترین نکته در پروسه مهاجرت پزشکان به استرالیا، داشتن شرایط سنی مناسب (کمتر از ۴۵ سال) میباشد. به طور کلی، برای اخذ اقامت استرالیا،‌پزشکان میبایست در چند امتحان تخصصی پزشکی نمره قبولی کسب کنند و با استفاده از نوعی ویزای موقت، به استرالیا بروند و پس از طی مراحل لازم مشغول به کار شوند. متعاقبا، پس از اشتغال به کار به مدت لازم در استرالیا، در صورت داشتن بقیه شرایط لازم، امکان اقدام برای ویزای دایم استرالیا برای پزشکان وجود خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما در زمینه مهاجرت پزشکان به استرالیا، میتوانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

مهاجرت پزشکان

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

امکان اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری برای افراد واجد شرایط وجود دارد. ویزایهای سرمایه گذاری استرالیا تنوع زیادی دارند ولی به طور کلی و در ساده ترین حالت، متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید سابقه چندین ساله کسب و کار داشته باشند، پایین ۵۵ سال سن داشته باشند و از گردش مالی حداقل لازم و همچنین، حداقل دارایی لازم برخوردار باشند. در صورتی که درخواست ویزای متقاضیان موفق باشد، به آنها ویزایی ۴ ساله اعطا میشود که در واقع در طول این ۴ سال فرصت دارند تا در کسب و کاری در استرالیا راه اندازی کنند و پس از آن، اقامت دایم استرالیا را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، میتوانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه­ گذاری

مهاجرت به استرالیا برای افراد با خویشاوند نزدیک در این کشور

افراد دارای خویشاوند نزدیک در استرالیا میتوانند در صورت داشتن شرایط لازم، از طریق خویشاوند خود در استرالیا برای اقامت دایم این کشور اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به استرالیا از طریق خویشاوند نزدیک ساکن در این کشور میتوانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خویشاوندان

 

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل در استرالیا

به طور کلی،‌صرفا تحصیل در کشور استرالیا، هیچ گونه تضمینی برای دریافت اقامت دایم این کشور ندارد ولی کسانی که به تحصیل در استرالیا مشغول میشوند، از امتیازهای زیر بهره مند میشوند:

  • در صورت تحصیل در کشور استرالیا به مدت حداقل ۲ سال،‌۵ امتیاز به امتیاز متقاضیان مهاجرت به استرالیا اضافه میشود که میتواند نقشی مهم در پروسه دریافت اقامت دایم استرالیا داشته باشد.
  • افرادی که در استرالیا تحصیل میکنند،‌معمولا راحت تر میتوانند نمره آیلتس ۷ در هر مهارت را کسب کنند و به این ترتیب، از امتیاز مهارت زبان بهتر خود در جهت دریافت ویزای دایم استرالیا استفاده کنند.
  • پس از اتمام تحصیل در استرالیا،‌ معمولا به متقاضیان فرصتی برای اقامت موقت در استرالیا و پیدا کردن کار داده میشود. در صورت موفقیت در پیدا کردن کار مناسب در استرالیا، پروسه مهاجرت استرالیا برای این افراد به مراتب راحت تر از بقیه افراد خواهد بود.