خدمات مهاجرتی ما

مهاجرت کاری

متداولترین نحوه مهاجرت به استرالیا برای ایرانیان، مهاجرت کاری است. مراحل مهاجرت کاری به استرالیا برای مشاغل مختلف متفاوت است ولی به طور کلی، اولین قدم برای اخذ اقامت استرالیا از طریق مهارت، داشتن مدرک ارزیابی مثبت از ارگان مربوط به رشته متقاضی است.

فلسفه این امر این است که کشور استرالیا، برای اطمینان از اینکه مهارتهای تحصیلی و شغلی متقاضیان با استانداردهای استرالیا همخوانی دارد،‌مساله ارزیابی کاری متقاضیان را به سازمانهای تخصصی محول کرده است.

به طور مثال، متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق اکثر رشته ­های مهندسی نیاز به اخذ ارزیابی مثبت از سازمان Engineers Australia دارند ولی متخصصین کامپیوتر، نیاز به انجام ارزیابی شغلی از طریق سازمان ACS خواهند داشت.

متقاضیان مهاجرت به استرالیا باید همچنین در نظر داشته باشند که مدارک، مراحل و زمان لازم برای ارزیابی توسط این سازمانها نیز متفاوت است. به طور مثال، اکثر سازمانهای ارزیابی، نیازی به مدرک زبان در ابتدای کار برای انجام امر ارزیابی ندارند ولی سازمان Engineers Australia، ارایه مدرک زبان در بدو شروع ارزیابی را الزامی میداند.

لازم به ذکر است که پروسه ارزیابی مهارت شغلی، که در واقع اولین مرحله برای شروع پروسه مهاجرت به استرالیاست و به طور متوسط حدود ۲ تا ۳ ماه طول خواهد کشید. اکثر متقاضیان اقامت استرالیا، از این بازه زمانی برای تقویت مهارت در زبان انگلیسی برای مراحل بعدی مهاجرت استرالیا استفاده میکنند.

داشتن حداقل نمره آیلتس ۶ در همه مهارتها برای اقدام برای ویزای مهارت استرالیا الزامی میباشد.

اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه­ گذاری

نکته بسیار مهم برای ویزاهای سرمایه­گذاری استرالیا این است که برای اکثر این ویزاها، متقاضی نیاز به داشتن تجربه در مدیریت و گرداندن کسب و کاری دارد که دارای حداقل گردش مالی سالیانه مناسب میباشد.

نکته دیگر در مورد مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه ­گذاری این است که در صورت قبولی، در ابتدا به فرد متقاضی ویزایی موقت اعطا میشود و اگر متقاضی مهاجرت به استرالیا، به تمام تعهدات خود درباره سرمایه ­گذاری در استرالیا عمل کند، اقامت استرالیا از نوع دایم به وی اعطا میشود.

مهاجرت به استرالیا از طریق داشتن خانواده نزدیک

ویزای همسر، فرزندان، والدین و غیره از این نوع هستند. مزیت ویزاهای خانواده استرالیا این است که این ویزاها عموما نیازی به ارایه مدرک زبان ندارند ولی عیب بزرگ آنها این است که پروسه مهاجرت استرالیا از طریق بعضی از این ویزاها ممکن است سالیان سال به طول بیانجامد.

اقدام برای تحصیل در استرالیا

البته تحصیل در استرالیا به هیچ عنوان تضمین کننده اخذ اقامت استرالیا نمیباشد ولی کسانی که در این کشور تحصیل کنند، از امتیازاتی برای اقدام برای مهاجرت به استرالیا بهره­مند می­شوند که میتواند به اخذ ساده­تر اقامت استرالیا کمک کند.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی هم امکانپذیر است. برای اخذ اقامت استرالیا از طریق پناهندگی، متقاضی مهاجرت استرالیا باید ثابت کند که به یکی از دلایل قومی و نژادی، عقیدتی، سیاسی، نژادی و یا گرایش جنسی در کشورش مورد تبعیض قرار گرفته است و در صورت ادامه زندگی در کشورش، جانش در خطر خواهد بود. البته اثبات این موارد برای دریافت اقامت استرالیا از طریق پناهندگی نیاز به دلایل و مستندات موجه دارد.

ویزای فارغ­ التحصیلی (ویزای ۴۷۶)

نوع دیگر ویزای استرالیا برای ایرانیان، ویزای فارغ­التحصیلی (ویزای ۴۷۶) مختص فارغ­التحصیلان رشته­ های مهندسی از دانشگاههای تهران و امیرکبیر است. مدت این ویزا ۱۸ ماه است و هدف آن، دادن شانس به فارغ­التحصیلان مهندسی از دانشگاههای مطرح برای بالا بردن امتیاز لازم برای مهاجرت به استرالیا است.

ویزای کار موقت (ویزای ۴۸۲)

نوع دیگری از ویزای استرالیا نیز وجود دارد که به ویزای کار موقت (ویزای ۴۸۲) شهرت دارد.

این ویزا میتواند تحت شرایطی به اقامت استرالیا بیانجامد و به همین دلیل، مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت به استرالیا قرار گرفته است. در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای موقت کار استرالیا، نیاز به یک اسپانسر میباشد که در واقع شرکتی است که قبلا برای اسپانسر کردن متقاضیان ویزای کار به استرالیا با اداره مهاجرت مکاتبه کرده است.

لازم به ذکر است که این ویزا محدود به مشاغل کمی میشود و دارای مراحلی طولانی و نسبتا پیچیده میباشد.

البته انواع ویزای استرالیا و طرق مهاجرت به استرالیا به موارد بالا محدود نمیشود و برای هر فردی نسبت به شرایط وی متفاوت است. برای کسب آگاهی از اینکه آیا شما واجد شرایط برای مهاجرت استرالیا هستید، لطفاً با ما تماس حاصل فرمایید.