طرق مختلف مهاجرت به استراليا

شرحی اجمالی در مورد راههای مختلف مهاجرت به استرالیا

با توجه به شرایط کنونی، مهاجرت به کشورهای جهان اول تبدیل به رویایی برای بسیاری از هموطنان ما شده است. در میان کشورهای مهاجرپذیر، استرالیا نیز به یکی از مقاصد محبوب ما ایرانیان برای مهاجرت تبدیل شده است و تعداد متقاضیان مهاجرت به استرالیا در ایران در حال حاضر بیشمارند. با این وجود، متاسفانه راههای مهاجرت به استرالیا برای تمام ایرانیان هموار نیست و شرایط لازم برای اخذ بسیاری از ویزاهای استرالیا، شاید کمی پیچیده باشد.

با عنایت به آنچه در بالا به آن اشاره کردیم و با هدف تسهیل تصمیمگیری و ارزیابی در مورد مهاجرت به کشور استرالیا برای هموطنان عزیز، در این مطلب به توضیحی اجمالی در مورد طرق مختلف مهاجرت به استرالیا میپردازیم.

  • مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص: متداولترین روش مهاجرت به کشور استرالیا، مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق تخصص میباشد. این روش مهاجرت مبتنی بر دارا بودن تحصیلات و مهارتهای مورد نیاز کشور استرالیا میباشد و مختص افراد پایین ۴۵ سال است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع ویزای استرالیا، میتوانید از این صفحه بازدید فرمایید:

مهاجرت به استرالیا از طریق کار – امتیاز بندی

  • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری: امکان اخذ اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد. شرط لازم برای اخذ این ویزا، داشتن سابقه کسب و کاری است که شرایط حداقل زیر را داشته باشد:

۱- گردش مالی (حاصل از فروش) سالیانه به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار دلار استرالیا در ۲ سال از ۴ سال اخیر

۲- داشتن سرمایه به ارزش حداقل ۸۰۰ هزار دلار استرالیا

۳- داشتن سن پایین ۵۵ سال

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای سرمایه گذاری، میتوانید از این صفحه بازدید فرمایید:

اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه­ گذاری

  • مهاجرت به استرالیا از طریق ویزاهای خویشاوندی: اخذ اقامت دایم استرالیا از طریق خویشاوندان ساکن در استرالیا تحت شرایط زیر امکانپذیر است:

– ویزای والدین: طبق قوانین مهاجرت استرالیا، در صورتی که حداقل نصف فرزندان والدین، مقیم دایم کشور استرالیا باشند، امکان اقدام برای مهاجرت به استرالیا برای پدر و مادر وجود خواهد داشت.

-ویزای همسر: افرادی که دارای اقامت دایم استرالیا هستند، میتوانند برای همسر یا نامزد خود ، ویزای دایم درخواست کنند.

-ویزای فرزندان:‌ والدینی که مقیم دایم کشور استرالیا هستند، میتوانند برای فرزندان پایین ۲۳ سال خود، درخواست ویزای دایم کنند.

-ویزای آخرین بازمانده: ویزای آخرین بازمانده مختص فردی است که پدر و مادر و تمامی خواهر ها و برادرهایش ساکن کشور استرالیا هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزاهای خویشاوندی کشور استرالیا، میتوانید از این صفحه بازدید فرمایید:

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خویشاوندان

  • مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی: طبق قوانین بین المللی و همینطور تعهدات کشور استرالیا به سازمان ملل، افرادی که جانشان در کشور محل زندگی در خطر باشد، میتوانند برای اخذ اقامت کشور استرالیا از طریق پناهندگی اقدام کنند. در ضمن، خطری که متوجه متقاضی است باید در نتیجه یکی از موارد زیر باشد:

-تبعیض نژادی

-تبعیض قومی

-گرایش سیاسی

-گرایش مذهبی

-گرایش جنسی

  • اخذ اقامت استرالیا از طریق اشتغال به کار در استرالیا: مشروط به موارد زیر، امکان اخذ اقامت استرالیا از طریق اشتغال به کار در این کشور وجود دارد:

-داشتن سابقه کار در کشور استرالیا بمدت حداقل ۲ سال

-داشتن سن پایین ۴۵ سال

-داشتن مدرک تحصیلی در رشته ای که جزو رشته های لیست اول مهاجرت استرالیاست

  • اقامت استرالیا برای استعدادهای درخشان: افرادی که در سطح بین المللی در هر زمینه ای (ورزشی، علمی و غیره) شناخته شده هستند، تحت شرایطی میتوانند برای ویزای دایم استرالیا اقدام کنند. نکته مهم در خصوص این ویزا این است که فرد متقاضی، باید در زمان اقدام برای ویزا، در اوج رشته تخصصی خود باشد و به همین دلیل، افرادی مانند ورزشکاران بازنشسته، شرایط دریافت این ویزا را نخواهند داشت.