آخرین تغییرات امتیاز لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا MLTSSL (جولای ۲۰۱۸)

در این نوشته که به طور هفتگی به روز میشود، آخرین اطلاعات درباره امتیازهای لازم مشاغل مختلف برای مهاجرت به استرالیا منتشر میشود.

توجه داشته باشید که از اول جولای ۲۰۱۸، حداقل امتیاز لازم برای اقدام برای مهاجرت کاری به استرالیا از ۶۰ به ۶۵ افزایش یافته است.

بدین ترتیب، حداقل امتیاز لازم برای ویزاهای ۴۸۹ و ۱۹۰ به ترتیب به ۵۵ و ۶۰ امتیاز افزایش پیدا میکند.

نکته مهم دیگر که لازم است متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت در نظر داشته باشند این است که بعضی از رشته هایی که در ژانویه ۲۰۱۸ در لیست مشاغل استرالیا   قرار گرفته اند به طور اشتباه در این لیست ذکر شده اند. به طور مثال، رشته های Economist و Chemist که در این لیست آمده اند اصلا جزو رشته هایی نیستند که بتوان از آنها برای ویزاهای کاری استرالیا استفاده کرد .جالب این است که بعد از گذشت نزدیک ۶ ماه از انتشار لیست جدید مشاغل، هنوز این لیست در سایت اداره مهاجرت استرالیا اصلاح نشده است.برای اطلاع از لیست دقیق و صحیح مشاغل استرالیا، میتوانید از این آدرس(سایت فدرال قوانین استرالیا) بازدید فرمایید: legislation.gov.au

علاوه بر این، احتمالا در جریان هستید که برای اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ (بدون نیاز به اسپانسرشیپ)، باید امتیاز لازم مختص رشته خود را کسب کنید. تمامی متقاضیانی که رشته آنها در لیست MLTSSL استرالیا است میتوانند در صورت کسب امتیاز لازم در آن رشته، برای ویزای ۱۸۹ که ویزایی از نوع دایم میباشد اقدام کنند.

اداره مهاجرت استرالیا، هر ماه ۲ بار آخرین اطلاعات را در زمینه امتیازات لازم برای هر رشته منتشر میکند. آخرین اطلاعات هم که مربوط به دعوتنامه های ۲۰ ژوئن ۲۰۱۸ میباشند به شرح زیر منتشر شده اند:

  • مهندسین الکترونیک: ۷۵ امتیاز
  • مهندسین صنایع، مکانیک و مهندسین تولید:‌۷۵ امتیاز
  • مهندسین کشاورزی، هوافضا، منابع طبیعی ، مهندسین پزشکی ، مهندس کشتی :‌ ۷۵ امتیاز
  • آنالیزگر سیستمها و متخصص آی سی تی: ۷۵ امتیاز
  • مهندسین شبکه و کامپیوتر:‌ ۷۵ امتیاز
  • حسابداران: ۸۰ امتیاز
  • سایر مشاغل: ۶۵ امتیاز

در طول چند ماه اخیر، امتیاز رشته های بالا تقریبا ثابت شده است و تغییری در آنها مشاهده نمیشود. ممکن است در جولای ۲۰۱۸ و با  اعلام ظرفیت جدید مشاغل، شاهد تغییراتی در این لیست باشیم. توصیه ما به متقاضیان مهاجرت استرالیا از طریق این رشته ها، اقدام از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا (از طریق اسپانسرشیپ ایالتی) میباشد.

 توجه داشته باشید که برای اقدام از طریق بقیه رشته ها که در لیست MLTSSL هستند، نیاز به داشتن ۶۵ امتیاز خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به استرالیا، میتوانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

مهاجرت کاری به استرالیا

برای اقامت استرالیا از طریق سرمایه­ گذاری میتوانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

اقامت استرالیا از طریق ویزای سرمایه­ گذاری

لطفا برای اطلاع از اینکه آیا شما شرایط مهاجرت به استرالیا را دارید، فرم زیر را تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی