آخرین تغییرات امتیاز رشته های لیست مشاغل MLTSSL (مارس ۲۰۱۸)

اولین نکته که لازم است متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق مهارت در نظر داشته باشند این است که در کمال تعجب، بعضی از رشته هایی که در لیست مشاغل استرالیا در جولای ۲۰۱۷ در سایت مهاجرت قرار گرفته اند به طور اشتباه در این لیست ذکر شده اند.

به طور مثال، رشته های Economist و Chemist که در این لیست آمده اند اصلا جزو رشته هایی نیستند که بتوان از آنها برای ویزاهای کاری استرالیا استفاده کرد.برای اطلاع از لیست دقیق مشاغل استرالیا، میتوانید از این آدرس بازدید فرمایید: legislation.gov.au

علاوه بر این، احتمالا در جریان هستید که برای اقدام برای مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹ (بدون نیاز به اسپانسرشیپ)، نیاز به این دارید که امتیاز لازم را در رشته خود کسب نمایید.

تمامی متقاضیانی که رشته آنها در لیست MLTSSL استرالیا است میتوانند در صورت کسب امتیاز لازم در آن رشته، برای ویزای ۱۸۹ که ویزایی از نوع دایم میباشند اقدام کنند.

اداره مهاجرت استرالیا، هر ماه ۲ بار آخرین اطلاعات را در زمینه امتیازات لازم برای هر رشته منتشر میکند .آخرین اطلاعات هم که مربوط به دعوتنامه های ۷ مارس ۲۰۱۸ میباشند در این باره به شرح زیر منتشر شده اند:

  • امتیاز لازم برای مهندسین الکترونیک: ۷۰ امتیاز
  • ، مهندسین صنایع، مکانیک و مهندسین تولید:‌۷۰ امتیاز
  • مهندسین کشاورزی، هوافضا، منابع طبیعی ، مهندسین پزشکی ، مهندس کشتی :‌ ۷۵ امتیاز
  • آنالیزگر سیستمها و متخصص آی سی تی: ۷۵ امتیاز
  • مهندسین شبکه و کامپیوتر:‌ ۷۵ امتیاز

لازم به ذکر است که در طول چند ماه اخیر، امتیاز رشته های بالا به طور مداوم در حال نوسان بین ۷۰ و ۷۵ امتیاز بوده و در حال حاضر، امید چندانی به تقلیل این امتیازها نیست.  توصیه ما به متقاضیان مهاجرت استرالیا از طریق این رشته ها، اقدام از طریق ویزای ۱۹۰ استرالیا (از طریق اسپانسرشیپ ایالتی) میباشد.

 توجه داشته باشید که برای اقدام از طریق بقیه رشته ها که در لیست MLTSSL هستند، تنها نیاز به داشتن ۶۰ امتیاز خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری به استرالیا، میتوانید مطلب زیر را مطالعه فرمایید:

مهاجرت کاری به استرالیا

لطفا برای اطلاع از اینکه آیا شما شرایط مهاجرت به استرالیا را دارید، فرم زیر را تکمیل نمایید.

فرم ارزیابی